Instrukce - doporučení před focením

Úvodem - co Vás na focení čeká

Nejprve bych Vám chtěla poděkovat, že o mě uvažujete jako o svém fotografovi. I když se někomu může zdát výběr fotografa skoro nedůležitý, pro mě je to zcela zásadní věc.  Mým úkolem, který mi zadáváte, je totiž postarat se o uchování toho nejcennějšího, co máte – Vašich radostných vzpomínek. Každý fotograf má jiné oko pro to, co je důležité a každý má také své postupy úprav, kterými vytváří svůj rukopis. Ten můj odhalíte v sekci galerie a pokud Vás některé z mých fotek nadchnou, neváhejte si objednat svůj termín, abych Vám mohla vytvořit podobné. Bude mi potěšením zvěčnit Vaše krásné chvíle tak, aby z nich vyzařovalo kouzlo jedinečného okamžiku, kdykoliv na ně znovu pohlédnete Vy i Vaši blízcí.

Není třeba čekat na nějakou speciální událost, aby se to ,,cvaklo“. Pojďte se nechat vyfotit v běžný den, takoví, jací jste, bez strojení v ateliéru, na procházce v parcích a dalších krásných zákoutí Vašeho města a okolí – zkrátka DOMA.

Jestliže byste rádi fotky s někým, kdo se do toho příliš nehrne,  (většinou jsou to muži) tak se ho neptejte a jednoduše mu oznamte termín. Bude možná chvíli brblat, ale samotnou Vás tam jít nakonec nenechá. (vlastní zkušenost:)) Těch pár minut přežije, focení trvá cca 30 minut – hodinu a uteče to opravdu rychle, protože je to zábava, což sami zjistíte a třeba se to nakonec zalíbí i někomu, kdo byl zpočátku skeptický. 

Pokud stále váháte nebo jdete na focení poprvé a máte strach, jak Vám to půjde, nemusíte mít vůbec obavy, sama si Vás napózuji tak, aby fotky vypadaly skvěle! 

Určitě Vás potěší možnost zasílání náhledů. Tím pádem u mě nehrozí zklamání z fotek, na kterých vypadáte ,,hrozně“. Ještě tentýž den po focení Vám zašlu všechny vyfocené snímky, ze kterých si sami vyberte k úpravě takové, na kterých Vám to dle Vašeho uvážení sluší nejvíce. A pak už se můžete jen těšit. 🙂 cca za 14 dní zasílám hotové výsledky. 

Pro objednání termínu nebo v případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat na e-mail či Facebook. 

Těším se na Vás! Krásný den, M.

Obleční - co si vzít na sebe

• Volte oblečení, které Vám sedí střihem, zvýrazňuje Vaše přednosti a zakrývá nedostatky.

• Nebojte se kombinovat barvy, ale oblečení s nápisy a konkrétními obrázky se vyhněte, vzory jsou však v pořádku.

• Rovněž nedoporučuji sportovní oblečení.

Při focení dvou a více osob se slaďte do jednoho stylu, ideálně i barevně.

pro Dámy - obecně

POKOŽKA
Den před focením doporučuji depilaci v obličeji a vytrhání obočí. Důležité také je, aby pleť byla odpočatá. Proto den předem neponocujte, ale dopřejte si plnohodnotný spánek. Dodržujte pitný režim, aby pleť byla hydratovaná
 
LÍČENÍ
Přicházejte již nalíčené nebo doporučuji využít služeb vizážistky, dělá to divy.
 
VLASY
Přicházejte s již upravenými vlasy. Zda vlasy vyžehlíte či natočíte, nechám na Vás a Vašich časových možnostech. Nebo taktéž doporučuji oslovit nějakou kadeřnici, která se Vám o účes postará.
 
NEHTY
fotí se i spoustu detailů se záběrem na ruce, mějte upravené nehty

Rodinné focení

Pro focení s malými dětmi doporučuji objednávat dopolední termíny, kdy jsou děti odpočaté, ještě udrží pozornost a jsou poslušnější.

U dětí je známo, že je focení moc nebaví a dlouho pózovat nevydrží, vezměte jim proto s sebou jejich oblíbenou hračku, kterou bychom upoutali pozornost nebo třeba sladkosti, které jim dáte za odměnu.

Těhotenské focení

Nejkrásnější a nejkouzelnější těhotenské fotografie zpravidla vznikají mezi 7. a 8. měsícem těhotenství, kdy je bříško krásně zakulacené a budoucí maminky jsou ještě plné síly.

Na venkovní těhotenské focení doporučuji šaty. Pouze jednoduché, bez nápisů a vzorů, jednobarevné. Oblečení pro partnera (pokud se zúčastní) by mělo být také jednoduché, může být například bílá košile, bílé tričko, černé tričko a rifle, modré nebo černé. 
 
Také je možné s sebou mít různé rekvizity, například fotografii z ultrazvuku, malé botičky, dupačky, první hračku.
 
Najděte si na internetu fotografie, které Vás zaujaly a doneste si je s sebou vytištěné nebo v telefonu, můžeme se je pokusit napodobit.

Dámské portrétní focení

Před tím, než se půjdete fotografovat se ujistěte, že víte, v jakém stylu si fotografie budete přát. Zda business portrét (reprezentativní, vhodná například k životopisu), rodinné fotografie (vhodné pro vystavení do rámečku v obývacím pokoji, dárek pro babičku), boudoir (dárek pro přítele) nebo třeba nějaká extravagance ve stylu fine-art. 

Mějte dopředu připravené 3  outfity s promyšleným stylingem a dejte si pozor, aby se příliš nepodobaly. 

Závěrem

SAMI SI ZVOLTE FOTKY I TO, KOLIK ZAPLATÍTE
Většinou tentýž den, nejpozději však do týdne od focení, Vám zašlu náhledy, ze kterých si budete vybírat fotografie k úpravě. 

Neupravené fotografie neposkytuji a nedají se ani zakoupit.

!!!POZOR!!!
Náhledy k výběru fotek, které Vám zasílám jsou stále v mém vlastnictví, autorská práva k fotografii vznikají autorovi v okamžiku vytvoření fotografie a na Vás se přenáší až po zakoupení konkrétních snímků. Jsou opatřeny mým vodoznakem – copyrightem, který Vás na tuto skutečnost upozorňuje. Náhledy proto nejsou v žádném případě určeny ke stahování a to ani pro vlastní potřebu! Stahování zaslaných náhledů nebo dokonce jejich následné sdílení je tedy ilegální.  Navíc jsou náhledy pouze v 50% kvalitě z originálu a i bez základních úprav, tzn. není to ani polovina mé odvedené práce a tudíž je naprosto nežádoucí, abych byla spojována s takovým ,,výsledkem“. Proto Vás chci poprosit o respekt k mé odvedené práci (stejně jako ho projevuji já Vám, když žádám o souhlas se zveřejněním hotových fotek) a pokud se Vám fotografie líbí, zakupte si je a podpořte tak to, co dělám. Děkuji za pozornost. 🙂

Cena vybrané fotografie je 150,- Kč/ks
Cena pro stálé klienty je 130,- Kč/ks

Platba probíhá POUZE převodem na účet až po focení a částka se odvíjí od počtu vybraných fotek. Číslo účtu naleznete v sekci ,,kontakt“.

Doba odevzdání hotových fotografií je cca 14 dní až měsíc a liší se, záleží na pracovním vytížení. Při čekání na fotky mne, prosím, neurgujte, nic se tím neurychlí, kvalitní výsledek se nedá uspěchat.

Fotografie jsou předávány v elektronické podobě přes portál ÚSCHOVNA.CZ ve dvou různých velikostech:
– MAXIMÁLNÍ ROZLIŠENÍ – velikost vhodná pro tisk
– VELIKOST VHODNÁ PRO facebook 
Z úschovny je třeba stáhnout zazipované soubory do počítače a ideálně i někam zálohovat. Odkaz na úschovnu má omezenou trvanlivost. Pro co nejlepší kvalitu fotek na facebooku je nahrávejte Z POČÍTAČE ve velikosti pro facebook určené. Nahrajete-li na facebook fotku určenou pro tisk, FB si ji zkomprimuje a budou porušeny pixely. To samé se stane, pokud budete fotky nahrávat z telefonu. Platíte si za profesionální fotografie v určité kvalitě, tak by byla škoda neukázat je ostatním v tom nejlepším světle. 

V případě dalších dotazů jsem Vám plně k dispozici.

Děkuji za trpělivost a pochopení a slibuji, že se budu snažit, abyste byli spokojeni. 🙂

Svatební focení

PROČ SI VYBRAT PRÁVĚ MĚ?

Zprvu bych Vám ráda poděkovala za projevený zájem – nechat si nafotit svatbu právě mnou. Svatba je pro většinu žen velmi emotivní událost (a já to vnímám stejně), je to kouzelný den, kdy se sen stává skutečností a mě velmi těší, že mě zvete, abych se tohoto dne D stala součástí.

Focení není mou hlavní výdělečnou činností, ale především mou obrovskou Vášní a právě i díky tomu, že nejsem ,,továrna na focení svateb“, vnímám samotné focení spíše jako uvolnění než jako práci. Zachycení dokonalých okamžiků mě naplňuje radostí a těší mě, když mohu tuto radost předávat dál.

Prohlédněte si mou práci na facebooku či zde v galerii, pokud se Vám styl mého focení líbí, pak neváhejte. 🙂 

JAK SI OBEJDNAT SVATEBNÍ FOCENÍ?

1. napište mi, že máte zájem o nafocení svatby, kde a v jakém termínu
2. pokud budu mít termín volný, zašlu Vám návrh smlouvy s pokyny pro platbu rezervačního poplatku

3. pro závaznou rezervaci termínu se platí nevratný rezervační poplatek 1.000,- Kč (neslouží jako záloha) a je třeba zaslat vyplněnou a podepsanou první část smlouvy 

…A JE TO!
 
ve svatební den mějte na paměti:
Hlavní pravidlo zní: NESPĚCHEJTE! Ke svatebnímu oltáři neutíkejte. Není to sprint na sto metrů, ale okamžik, který si máte vychutnat, hlavně tedy nikam nespěchejte. Totéž platí o odchodu z obřadu. Moc Vás prosím, aby polibek netrval 0.003 sekundy, ale trošku déle. Prostě tak dlouho, abych stihla udělat několik záběrů. Totéž pak platí i o navlékání prstýnků
 
Po obřadu následuje skupinové fotografování. Není nic horšího, než na místě přemýšlet, s kým se kdo ještě fotil či nefotil. Proto prosím o vytvoření seznamu skupinek. Začíná se jednou hromadnou fotkou, kde budou všichni a pak počet osob postupně snižujeme.
 
U svateb fotografie určené k další úpravě vybírám osobně. Náhledy nezasílám. Tímto bych Vás chtěla poprosit o důvěru. Věřte, že fotky vybírám opravdu pečlivě dle mnoha kritérií. Neupravené fotografie neposkytuji a nedají se ani zakoupit.
 
Doba odevzdání hotových fotografií je cca 1-2 měsíce a liší se, záleží na pracovním vytížení.